Augusta pēdējā nedēļas nogalē izskanēs jau trešais populārās mūzikas festivāls “Bigbank Latvijas pērles”, kura ietvaros trīs vakarus pēc kārtas – 26., 27. un 28.augustā – Dzintaru koncertzālē būs dzirdamas skaistākās un atmiņā paliekošākās latviešu mūzikas pērles. Pirmais festivāla vakars piektdien, 26. augustā, tiks veltīts dziesmu pērlēm no zīmīgām latviešu teātra izrādēm.

Dziedošie aktieri – Rēzija Kalniņa, Zane Jančevska, Olga Dreģe, Zane Dombrovska, Ieva Segliņa, kā arī Jānis Paukštello, Varis Vētra, Andris Bērziņš, Artis Robežnieks un Rihards Lepers – pulcēsies vienkopus Jūrmalā, lai priecētu koncerta “Teātra dziesmu pērles” apmeklētājus ar iemīļotām un skaistām dziesmām, kuras kļuvušas iemīļotas un populāras arī ārpus teātru sienām.

Mūzika no 1981. gada izrādes “Šerloks Holmss” atzīta par labāko tā gada teātra mūzikas jomā un pati izrāde turpmākos gadus sasniedza apmeklētības rekordus Dailes teātrī. Dzintaru koncertzālē no šīs izrādes skanēs slavenais “Zilais karbunkuls” un “Puķīte muļķīte”. Savukārt, atceroties humoristisko izrādi “Šveiks”, kura dažādās versijās uz Latvijas teātra skatuvēm bijusi populāra jau gandrīz gadsimtu, varēs dungot līdzi dziesmai “Ardievu, meitenes” un “Šveiks dodas karā”.

Īpašs būs kāda unikāla ansambļa iznāciens, kas savulaik snieguši pat vairākus koncertus dienā, bet eksistēja vien dažus gadus. Gandrīz pilnā sastāvā Dailes teātra aktieru ansamblis “Mūžīgais unisons” (Jānis Paukštello, Andris Bērziņš un Varis Vētra) atskaņos melodijas “Ganāms pulks” un  “O’ meitenes”.

Plaši pārstāvēta koncertā būs 1982. gada izrāde “Īsa pamācība mīlēšanā”, no kuras aktierdāmu izpildījumā skanēs “Mīļie puiši”, “Alīdas ārija” O. Dreģes izpildījumā, kā arī “Jāņa ārija” A.Robežnieka dziedājumā. Ieva Segliņa dziedās melodijas “Tūkstoškārt” un “Kā es glābšos” no izrādes “Tobago”, par kurām komponists Uldis Marhilēvičs 2002. gadā saņēma Spēlmaņu nakts balvu kā Labākais mūzikas autors dramatiskajos teātros.

Tāpat koncertā varēs dzirdēt mūziku no tādām izrādēm kā “Lilioms”, “No saldenās pudeles”, “Marlēna”, “Sfinksa”, “Māsa Kerija” un daudzām citām un pārstāvēti tiks gandrīz visi teātriem rakstošie komponisti. Par jautriem un sirsnīgiem brīžiem gādās vakara vadītājs Varis Vētra.

Festivālam “Bigbank Latvijas pērles” raksturīgi, ka šajos koncertos skan tikai hiti un katru vakaru skatītājus lutina labākie no labākajiem popmūzikas izpildītājiem.

Populārās mūzikas festivāls “Bigbank Latvijas pērles” notiek Dzintaru koncertzālē no 26. līdz 28. augustam. Plašāka informācija par festivālu pieejama http://www.bigbanklatvijasperles.lv/ Biļetes pieejamas “Biļešu paradīze” kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv /

Video fragmenti no koncerta “Teātra dziesmu pērles” radošās sapulces 10.08.2016: